Один із варіантів головного великоднього десерту. Незважаючи на кулінарні традиції, є чимало людей, які не надто полюбляють у випічці цукати, родзинки або, скажімо, сухофрукти. Цей рецепт для них. Макова начинка не лише не спрощує смак паски, а чудовим чином її доповнює. А ще створює гарний візерунок у розрізі. Одним словом – це чудова альтернатива звичному десерту, яка своєю присутністю лише посилить атмосферу свята за вашим великоднім столом. І навіть якщо ви більшою мірою є прихильник бабусиних смаколиків, дуже радимо спробувати й таку варіацію.
Знадобиться:
Для опари:
- 240 мл молока (бажано жирністю не менше 3,2%)
- 30г свіжих дріжджів
- 75г цукру
- 120г борошна
Для тіста:
- 8шт. яєчних жовтків
- 100г цукру
- ⅖ ч. л. солі
- 530-550г борошна
- 110-120мл води
- 120г вершкового масла
- Для макової начинки:
- 2 шт. яєчних білків
- 150г цукру
- 200г маку
Як приготувати:
Спершу приготуйте опару.
Дріжджі розітріть із цукром. Окремо підігрійте молоко (до теплого стану 35-40°C, не кип’ятити) і додайте до дріжджів. Перемішайте. Після чого в отриману дріжджову суміш просійте борошно.
Звичайним вінчиком перемішайте до однорідного стану. Опара буде на початку рідкою.
Накрийте посуд з опарою харчовою плівкою і поставте в тепле місце приблизно на годину для підйому тіста. І до речі, ідеальне місце для цього – духовка. Тільки спершу її потрібно прогріти до 50°C, потім вимкнути нагрівання, але залишити злегка не прочиненими дверцята. Таким чином у духовці підтримуватимуться ідеальні умови для роботи дріжджів (температура і відсутність протягів). Через годину опара сильно запузириться і займе майже весь об’єм миски.
Зверніть увагу! Якщо цього не сталося, можна далі заміс не продовжувати – ваші дріжджі не спрацювали. Замінюйте дріжджі та починайте все з початку.
Наступним етапом приготуйте тісто.
У чашу кухонного комбайна всипте просіяне борошно, додайте жовтки, цукор, сіль і опару, яка нарешті підійшла. Замісіть досить туге тісто і залиште його “відпочивати” на півгодини.
Після цього до ємності з тістом влийте воду кімнатної температури і вимісіть до однорідного стану
Потім, продовжуючи вимішувати, поступово додайте вершкове масло кімнатної температури.
У підсумку має вийти дуже гладке тісто.
Скачайте його в кулю (колобок), перекладіть у досить простору миску, накрийте харчовою плівкою і поставте в тепле місце підходити на 2 години. Тісто має збільшитися мінімум утричі.
Тісто, що вже підійшло, викладіть на робочу поверхню, не присипаючи борошном, і розтягніть його, формуючи подобу прямокутника. (З таким “неслухняним” тістом найзручніше працювати на силіконовому килимку).
Складіть тісто втричі внапуск.
Утворений прямокутник знову складіть втричі Одержаний прямокутник знову скласти втричі внапуск.
Повторіть розтяжку-складання ще 3 рази. А після скачайте його в колобок (кулю) і перекладіть знову в миску, накрийте знову харчовою плівкою і залиште підходити ще на 2-3 години. Тісто знову має збільшитись мінімум у 3 рази.
А поки тісто буде на вистоюванні, можна приготувати макову начинку. Мак змішайте з цукром і перебийте (перемеліть) у блендері (або кавомолці). Додайте яєчні білки і перемішайте до однорідності. Начинка готова.
Якщо тісто вже достатньо підійшло, починайте формувати паски. Для цього розділіть тісто на 2-4 частини (залежно від розміру майбутніх пасок). Кожну частину розтягніть у прямокутник, змастіть зверху маковою начинкою і згорніть у рулет.
Потім зігніть рулет у формі підкови, трохи округліть і занурьте у форму для випічки. Заповнити форму не більше, ніж на 1/3, оскільки тісто сильно збільшиться. Розподіліть по формах усю порцію тіста і поставте в тепле місце на фінальне вистоювання ще на півтори години.
Духовку прогрійте до 200°C. Паски, що підійшли, змастіть яйцем і помістіть випікатися на приблизно 20-40 хвилин (залежно від розміру форм). Готовність паски перевіряйте як і традиційну випічку “сухим сірником” (соломинкою).
Готовим паскам дозвольте охолонути і можете прикрасити їх на свій смак.
Гарного Вам настрою і нехай Великодень бавить Вас чудовими смаколиками.