Паска “Золотенька” (Обліпихова)

Пишна, м’яка і при цьому досить волога сонячно ошатна паска. Окрім сонячного кольору тіста, наявність у ньому обліпихи потішить вас цікавими нотками у смаку. Ви обов’язково будете готувати цей рецепт ще не один раз. А щоб із приготуванням могла впоратися навіть господиня-початківець, нижче подано докладний опис процесу.
ЗНАДОБИТЬСЯ:
У ТІСТО:

200мл молока (бажано жирністю 3,5%)
100г сметани (за можливості щоб була жирністю 20%)
150г цукру
3 штуки яєць
100г вершкового масла
300г замороженої обліпихи (щоб отримати обліпиховий сік: 100-120мл)
½ ч.л солі
50г свіжих (16г сухих) дріжджів
800г +/- борошна
120г кураги
ГЛАЗУРЬ:
150г сухого молока
60г води
3-5 ч.л цукрової пудри
1 щіпка ваніліну
½ – 1 ч.л лимонного соку
ФОРМИ:
5 штук: 2 штуки -10х13см і 3 штуки – 9х9см
Як приготувати рецепт:
Починайте традиційно з приготування опари.
У 100 мл теплого молока розкришіть дріжджі, слідом всипте 1 ст. л. цукру (із загальної кількості, яка необхідна для тіста). Якщо дріжджі кришаться не дуже легко, а скоріше мнуться, то добре буде спочатку їх розтерти з цукром і після цього додати до теплого молока. Ще додайте 1 ст.л. борошна і тепер гарненько перемішайте все вінчиком. Не варто хвилюватися, цілком допустимо, якщо подекуди залишаться борошняні грудочки, пізніше під час замісу вони розійдуться. Отриману суміш накрийте і залиште в теплому місці приблизно на 20 хвилин, щоб наша опара “підійшла” (для господинь-початківців “підійде” – просто злегка підніметься, а зверху утвориться ніби пишна пінка).
І допоки опара буде рости, підготуйте обліпиху.
Розморожені попередньо ягоди перебийте в блендері до консистенції рідкого пюре. Отримане пюре перекладіть у сито і перетріть за допомогою звичайної ложки, щоб відокремити сік від ягідної макухи і кісточок. За підсумком виходить близько 120 мл соку з 300 г цілих ягід.
Далі опару, що підійшла, перекладіть у простору ємність для замісу, вбийте до неї яйця кімнатної температури та додайте молоко, що залишилося. Слідом цукор і, звісно ж, сіль. А також додайте сметану. Потім теплий (злегка підігрітий) обліпиховий сік. Перемішайте все вінчиком.
Тепер саме час додати борошно та ванілін і вимісити тісто. Вимішувати можна абсолютно будь-яким зручним для вас способом: вручну, звичайним міксером або в комбайні. Тісто за цим рецептом виходить більш липким і м’яким (ніж, скажімо, звичайне дріжджове тісто для пиріжків), але при цьому тримає форму.
Наприкінці замісу додайте масло. Якщо вимішуєте тісто вручну, тоді розтягніть його на робочій поверхні у вигляді довільного прямокутника, розмажте на ньому розм’якшене масло і продовжуйте заміс тіста. Після вимішування тісто практично перестає липнути до рук, хіба що зовсім трохи.
Готове тісто перекладіть у простору ємність, змащену олією, накрийте харчовою плівкою і залиште на 2 години на вистоювання в теплому місці. За цей час його також слід 2-3 рази обім’яти.
Крім того, під час вистоювання тіста приготуйте наповнення для пасок. Якщо вам дісталася досить суха курага, не впадайте у відчай, просто трохи заздалегідь її слід запаритиї в окропі протягом буквально чверті години. Після чого обсушіть і наріжте дрібним кубиком (1-1,5 см). Традиційно на завершення всипте до них одну столову ложку борошна та перемішайте, щоб борошно обволокло шматочки сухофруктів і тоді під час випікання вони не впадуть (не осядуть донизу).
Тісто, що добре підійшло, обімніть і потім вручну, просто розминаючи, надайте йому прямокутної форми. Розсипте на його поверхні підготовлену курагу і ще трохи вимішуйте тісто, щоб рівномірно розподілити в ньому наповнювач.
Далі розділіть тісто на кілька частин, обкачайте в колобки (підвертаючи краї до центру) і покладіть їх по формам. Паперові, металеві або інші форми заздалегідь потрібно змастити олією. Винятком можуть стати силіконові форми, до них тісто липне не завжди.
Наповнювати форми тістом слід на 1/3. Із зазначеного набору продуктів виходить 5 чудових пасок: 2 штуки діаметром 13 см і заввишки 10 см (вагою близько 500 г), і 3 штуки трохи менші 9*9 см (вагою 220 г).
Наповнені форми помістіть в тепле місце на вистоювання на півгодини. За цей час тісто піднімається практично до самої верхівки формочок.
Також за цей час прогрійте духовку (180С) і відправляйте паски, що підійшли, випікатися на 30-40 хвилин. Готовність традиційно перевіряйте сухою паличкою.
Поки готові паски будуть остигати, приготуйте глазур.
Глазур виходить із насиченим смаком, але в міру солодка, тому кількість цукру в компонентах допустимо трохи змінити, але не перестарайтеся.
Отже, сухе молоко змішайте з цукровою пудрою. А потім, продовжуючи мішати, невеликими частинами влийте воду. Слідкуйте, щоб глазур була в підсумку досить густою. У самому кінці процесу додайте ванілін із лимонним соком.
За допомогою звичайної ложки нанесіть глазур на остиглі паски і також прикрасьте шматочками кураги. Через кілька годин можна пригощатися.

І ще кілька порад у справі:
Молоко для опари має бути обов’язково тепле, але не гаряче, щоб не зіпсувати дріжджі.
Великодня випічка здобна, доволі важка, тому краще використовувати свіжі пресовані дріжджі. Тоді можете бути впевненими, що ваша випічка буде м’якша, повітряніша і дуже добре підніматеметься.
Якщо в процесі приготування опара не піднімається, краще одразу на цьому етапі замінити дріжджі та перемішати наново (великоднє тісто, як правило, вимагає зусиль і не любить помилок).
Ягідний сік слід обов’язково злегка підігріти. Ягоди після розморожування в будь-якому разі залишаються прохолодними, інакше кажучи, зберігається холодне середовище, що суттєво уповільнює роботу дріжджів.
Під час обкатки колобків, намагайтеся, щоб сухофрукти не повзли назовні, а залишалися всередині тіста. Інакше вони просто підгорять під час випікання, а також це порушить підйом тіста і в готової пасочки шапочка буде нерівною.
Воду в глазур вводьте саме частинами, а не весь об’єм за раз, тому що сухе молоко від різних виробників по-різному вбирає рідину. І ще важливий нюанс, не намагайтеся заощадити на якісному молоці, інакше глазур не дасть потрібної густоти.
Світлого вам свята Великодня!

новости