У запропонованому рецепті баклажани використовуються як горщики – своєрідна посудина для запікання смачного м’яса з тушкованими овочами та зі спеціями. І хоч набір продуктів доволі демократичний, потрудитися, звісно, доведеться, але зрештою від смаку й естетики цієї страви, запевняємо вас, усі будуть у захваті!
Одне з важливих зауважень для цього рецепта – намагайтеся підібрати невисокі “пузатенькі” баклажани.
ІНГРЕДІЄНТИ:
- Баклажани – 8 шт.
- М’ясо яловичини (можна взяти птицю) – 500 гр.
- Томатний сік – 250 мл.
- Болгарські перці – 5 шт. (добре коли стручки будуть різного кольору)
- Цибуля ріпчаста – 3 головки
- Часник – 4 зубочки
- Помідори – 2 шт.
- Гострий стручковий перець – 2 шт.
- Рослинна олія – 4-5 ст. л.
- Кип’ячена вода – заливаємо, стільки, щоб усе покрилося
- Сир моцарела (для посипання)
- Зелень: кінза, петрушка (за смаком)
- Хмелі-сунелі – 1 ст.л.
- Сіль – за смаком.
- Для оформлення – томати Черрі.
Як приготувати рецепт:
Розрахувавши приблизно необхідний об’єм і висоту овочевих горщиків, зрізаємо у баклажанів верхівки, домагаючись таким чином для них більш-менш однакового розміру. Після чого виймаємо в кожному баклажані серцевину (частину м’якоті). Овочеву м’якоть, що вийняли, зберігаємо – пізніше будемо використовувати її в начинці. Також ззовні біля основи баклажанових горщиків зрізаємо трохи шкірки, щоб вони були більш стійкими.
Потім кожен із підготовлених баклажанів посипаємо всередині сіллю і залишаємо на кілька хвилин, щоб вони пустили сік із властивою їм гірчинкою. З цієї ж причини присолюємо і витягнуту м’якоть. Через 10-15 хвилин баклажани перегорніть, щоб рідина, що виділилася, могла стекти, або промийте під проточною водою і промокніть кухонними серветками. А м’якоть просто відіжміть.
(Зверніть увагу, промокати баклажани серветкою потрібно обов’язково, щоб не просто видалити залишки гіркоти, а саме щоб овочеві горщики всередині були сухими, у такому випадку начинка в них буде саме запікатися, а не варитися).
Після цього баклажани необхідно скропити олією зсередини та зовні, встановити на деку та запекти в духовці протягом 30-35 хвилин.
Саме час зайнятись приготуванням начинки.
М’ясо нарізаємо невеликим кубиком, приблизно 1-1,5 см завдовжки (щоб в середині наших імпровізованих горщиків воно мало охайний вигляд).
Дрібно шаткуємо цибулю.
Дрібною соломкою нарізаємо болгарський перець.
Прогріваємо пательню (без олії!) і обсмажуємо в ній м’ясо. Спершу в сухій пательні, ніби обсушуємо, а потім продовжуємо обсмажування вже з рослинною олією. Закладаємо до м’яса цибулю і тушкуємо ще деякий час на вогні нижче середнього.
Віджату м’якоть баклажанів нарізаємо схоже як і м’ясо. Щойно цибуля в сковорідці підрум’яниться, додаємо подрібнену овочеву м’якоть, тушкуємо приблизно 6-7 хвилин.
(Пам’ятаємо, що баклажани вбирають багато олії, тому за потреби додаємо потроху її в засмажку)
Наступним додаємо болгарський перець. Накриваємо пательню кришкою і тушкуємо ще хвилин 5-7.
Потім вливаємо томатний сік, перемішуємо, і заливаємо окропом, знову старанно перемішуємо і тушкуємо під кришкою практично до готовності м’яса. Вогонь на плиті зменшуємо до мінімуму. На цьому етапі присмачуємо вміст сковороди сіллю та хмелі-сунелі.
Дрібно нарізаємо гострий перець із часником і додаємо до м’яса з овочами. Перемішуємо. Вимикаємо вогонь. Сковороду з плити не знімаємо. Всипаємо дрібно порубану зелень (трохи зелені залиште для декору) і накриваємо кришкою (не більше як на 3-4 хвилини), щоб смаки між собою ще міцніше “потоваришували”.
Окремо нарізаємо кружальцями помідори.
Нарешті збираємо наші овочеві горщики.
Кожен баклажан наповнюємо начинкою і зверху закриваємо кільцем помідора. Нафаршировані баклажани встановлюємо у форму для запікання.
Оскільки порція начинки вийшла доволі щедрою, напевно деяка її частина ще залишилася в пательі. Тому заповнюємо нею зазори між баклажанами.
Зверху овочеві горщики посипаємо тертою моцарелою. Прикрашаємо чері та відправляємо в духовку запікатися близько 15 хвилин.
Презентувати готову страву можна як порційно, так і в одному об’ємному блюді.
Смачного!