Десерт «Серденько»

Мусові тістечка рецепт на день закоханих

Цілком корисний, що рідкість для десерту. Досить варіативний – його можна приготувати як із свіжих, так і з заморожених ягід чи консервованих фруктів чи скажимо з варення. І головне, готується просто, а виходить смачно!

Знадобиться:
300 г сметани жирністю 15% (взагалі то підійде сметана будь-якої жирності)
300 г полуниці
200 г (або за смаком) цукру: з розрахунку 100 г для сметани та 100 г для ягід
20 г швидкорозчинного желатину з розрахунку 10 г для сметани та 10 г для ягід
80 мл води
80 мл молока

Як приготувати рецепт:
Зазначену порцію желатину (20 г) розділіть навпіл, після чого кожну з частин всипте відповідно до води та молока, промішайте і залиште на деякий час набрякнути.
Окремо змішайте сметану з цукром, розмішайте і теж залиште ненадовго до розчинення цукру. До речі, цукор можна замінити на цукрову пудру, яка миттєво розчиняється і тоді не доведеться чекати.
В іншій ємності об’єднайте цукор із полуницею і за допомогою занурювального блендера перебийте до утворення ягідного пюре.
Повертаємося до желатину. Набряклий желатин необхідно акуратно підігріти (НЕ кип’ятити!), тільки щоб він розчинився в рідині, а потім злегка остудити.
Сметанну масу злегка збийте на холодній бані. Потім влийте до цієї маси вже трохи остиглий желатин у молоці та промішайте масу.
Для холодної бані миску зі сметанною масою встановіть у посуд із колотим льодом або просто занурте в посуд з холодною водою і збивайте. Завдяки ефекту холодної бані суфле виходить більш пишним. Крім того, для його збивання зовсім не потрібні електроприлади. Ідеально підійде звичайний вінчик.
Желатин, розчинений у воді, влийте в ягідне пюре і сумлінно розмішайте, щоб желатин рівномірно розійшовся по всьому об’єму.
На цьому підготовчий процес закінчено. Можна приступати до формування десерту.


Власне для його оформлення можна скористатися будь-якими симпатичними для вас формочками, навіть звичайні склянки або креманки підійдуть. Але до дня закоханих, звісно ж, найкраще підійде будь-який “сердечний” посуд.
Отже, вибравши форми у вигляді сердець, необхідно пошарово наповнити їх підготовленими кондитерськими масами. Наприклад, першою на 2/3 розміру форм влийте сметанну масу. А для того, щоб шари десерту були чіткими, формочки приблизно на 20 – 30 хвилин помістіть у холодильник до легкого застигання (схоплювання) сметанного шару. Через зазначений час заповніть форми вже до країв фруктовим пюре. І знову поверніть у холодильник тепер потрібно до повного застигання десерту (орієнтовно 2-3 години).


Зверніть увагу! Якщо ви використовуєте прості форми (креманки, формочки без зайвих виїмок) то їх можна тримати просто в холодильнику. Якщо ж форми силіконові і при цьому досить фігурні, то краще буде розмістити їх у морозильнику. Тоді застигле суфле легше вийняти і не пошкодити.
Власне кажучи пошарове наповнення форм може бути довільним залежно від вашої фантазії, головне давати слоям трохи часу для почергового застигання.

Готуйте з любов’ю, сердечних вам смаколиків і смачних вам свят!

новости