Шикарна альтернатива традиційним стравам у складі яких є оселедець.
Нам знадобиться:
(приблизно на 18 порцій):
250 г відвареного буряка
3 середніх яйця
0,5 ч.л. солі
1 ст.л. рослинної олії
80 г борошна або крохмалю
200 г філе оселедця (це приблизно 3 шт.середнього розміру) / можна взяти й червону слабосолону рибу
300 г вершкового сирного / плавленого сиру
2 ч.л. гірчиці в зернах
зелена цибуля
Готуємо:
Одразу прогріваємо духовку (190С).
Температура самих продуктів не має жодного значення.
Буряк обираємо яскравіший і соковитіший, заздалегідь відварюємо та чистимо. А вже в основному процесі приготування тремо на тертушці.
У яєць обережно відокремлюємо жовтки від білків.
Після чого в окремому посуді білки з сіллю збиваємо до стійкого стану.
Жовтки за допомогою звичайної кухонної лопатки підмішуємо до тертого буряка. Потім вливаємо соняшникову олію і ще трохи перемішаємо. Наступним поступово вводимо просіяне борошно, при цьому старанно (але без різких рухів) промішуємо утворену масу. А далі на власний розсуд, за бажанням мати більш пишний корж, на цьому етапі можна додати пів чайної ложки розпушувача, але це, повторимося, необов’язково.
Тепер відповідальний момент: нам необхідно об’єднати овочеву і білкову маси. Підмішуємо збиті білки в три прийоми, дуже дбайливо і неспішно помішуючи лопаткою рухами ніби знизу вгору. (Саме плавно введені збиті білки допоможуть стати коржу більш повітряним і пишним навіть за відсутності розпушувача).
У підсумку має вийти відносно рідке яскраве тісто.
Застеляємо пергаментом деко, виливаємо на нього тісто, рівномірно розподіляємо за допомогою тієї самої помічниці-лопатки і відправляємо випікатися в прогріту до цього часу духовку протягом приблизно чверті години.
Порада: намагайтеся взяти пергамент хорошої якості, до якого тісто під час випікання не стане приставати. Якщо ж у вас звичайнісінький пергамент, або ви просто не впевнені в його якості, тоді спершу його необхідно змастити тонким шаром олії, бажано без запаху.
Та й до того ж у самому тісті олії міститьсч зовсім трохи, майже немає. А наш сьогоднішній рецепт – гідна заявка на святковий спеціалітет, тому навіть у дрібницях намагаємося, як то кажуть, “слідувати інструкціям”…
Повернемося до тіста. Його готовність перевіряємо крім сухої соломинки ще простим натисканням пальців. Спечений корж має злегка пружинити. Переконавшись у цьому, даємо коржу охолонути до кімнатної температури.
Далі займемося приготуванням начинки та безпосередньо формуванням страви.
На робочу поверхню вістеляємо новий лист пергаменту, розміром трохи більш за корж.. Перегортаємо на ньогої підостиглий корж і звільняємо від старого листа пергаменту.
А потім змащуємо поверхню, що звільнилася, рівним шаром вершкового сиру.
Наступним викладаємо оселедець – біля краю довгого боку коржа. Порада: Для зручності скручування тіста не зайвим буде розрізати філе вздовж на більш тонкі смужки.
На рибу наносимо гірчицю.
Зелену цибулю дрібно кришимо і розсипаємо її поверх сирного шару по всій поверхні де відсутня рибка.
Смачна порада: також можна спробувати разом із цибулею на коржі розподілити дрібно порізаний маринований огірочок. Це лише додасть приємної кислинки та чарівної легкої хрустинки.
Закуска виходить дуже гарною в розрізі, тому достатньо буде рулет просто нарізати порційними шматочками, викласти на тарілці та презентувати на стіл, не вдаючись до додаткових прикрас.
Святкові страви часом вимагають дещо більше уваги і часу в приготуванні, але це сповна винагороджується емоціями і враженнями за столом.
І пам’ятайте у новорічні свята господині найчастіше самі творять справжні дива! Смачного!