Красиво, яскраво, святково! Справжній спеціалітет із доступних інгредієнтів це цілком можливо. Запечена курочка – КЛАСИКА! Здавалося б у масі існуючих варіацій важко придумати щось нове. І можливо, у когось такий рецепт і є в сімейній скарбничці. Але той, хто спробує його вперше, зможе відчути справжнє казкове задоволення, як від надвишуканого спеціалітету.
Знадобиться:
Курка приблизно 1,7 кг
Розсіл:
- на 1 літр води:
- сіль – 1 ст.л. з гіркою
- цукор – 1 ч.л.
- цедра одного апельсина
- гвоздика – 4 шт.
- паличка кориці.
Глазур:
- вершкове масло – 40 г
- томатна паста – 50 г
- цукор – 20 г
- сушений часник – 0,5 ч.л.
- сіль – 1/3 ч.л.
Готування:
Попередньо курячу тушку маринуємо в розсолі:
вливаємо в каструлю воду, додаємо сіль, цукор, апельсинову цедру (в кірках, зовсім немає потреби в сильному подрібненні), бутончики гвоздики і розламану на шматочки паличку кориці. Доводимо розсіл до кипіння, варимо 5 -10 хвилин, щоб спеції добре розкрили свої смаки. Після чого готовий розсіл охолоджуємо і занурюємо в нього курку. При цьому необхідно, щоб тушка повністю була покрита розсолом. У такому вигляді м’ясо можна залишити на цілу добу (середній час витримки 8-24 години). Після виймаємо курочку, даємо їй з півгодини просохнути й додатково промокнемо паперовими рушниками.
До речі, чому обрано варіант саме маринування в розсолі. По-перше, в ньому м’ясо просолиться більш рівномірно по всій тушці. Ще один нюанс, якщо солити курку насухо, то сама сіль ніби витягує вологу з м’яса, а якщо занурити в розсіл, то вона навпаки допомагає зберегти всі соки всередині.
Головне пам’ятайте, перед запіканням – курку обов’язково просушити.
Готуємо глазур:
У рондель закладаємо масло, томатну пасту, цукор, часник і сіль. Потім ставимо на вогонь і варимо допоки масло повністю розчиниться і всі компоненти об’єднаються між собою. У процесі варіння можна потроху помішувати соусну масу лопаткою.
Приготовленою глазур’ю старанно змащуємо курочку, але тільки зсередини. Зовні цю глазур не використовуємо, оскільки в ній є цукор і через це під час запікання сама глазур почне швидше підгорати.
Далі перев’язуємо ніжки курки ниткою, щоб готова страва мала більш гарний вигляд, і поміщаємо запікатися в духовку. Запікаємо за температури 180 градусів.
На вказану вагу тушки загальний час запікання близько 70 хвилин. При цьому 65 хвилин просто в духовці без глазурі, потім дістаємо м’ясо з духовки, змащуємо глазур’ю зовні і ще на 5 хвилин повертаємо до духовки. Але обов’язково спостерігайте, щоб не підгоріло. Тому «глазуровану» курочку можна встановити в духовці трохи нижче – на рівень нижче середнього.
Практично одразу ж, вийнявши з духовки запечену чубатурку, ви буквально будете вражені неймовірною грою ароматів, що йдуть від м’яса. Повірте, важко втриматися, щоб хоч трохи не скуштувати до моменту, коли страву подадуть до столу.